Nagroda za najlepszy scenariusz lekcji.

Miło nam poinformować, że Pani Joanna Palińska uzyskała I miejsce w konkursie dla szkół podstawowych klas VI-VIII pt. „Statystycznie, najlepszy scenariusz”.

Organizatorem tego konkursu dla nauczycieli był Główny Urząd Statystyczny. Konkurs polegał na napisaniu ciekawego i kreatywnego scenariusza dotyczącego zagadnień statystycznych.

Tematem przewodnim był Powszechny Spis Rolny, rolnictwo oraz zagadnienia związane z gospodarstwami rolnymi,a tematem nagrodzonej lekcji była „Matematyka i statystyka w pracy rolnika”. A lekcja wyglądała tak:

Na początku lekcji uczniowie oglądnęli krótki animowany film o „Powszechnym Spisie Rolnym” pobrany ze strony https://stat.gov.pl/portal-edukacyjny a następnie, w celu utrwalenia treści zagrali w „Milionerów” oraz rozwiązali interaktywną krzyżówkę, której rozwiązanie miało na celu przypomnienie podstawowych pojęć dotyczących statystyki. W kolejnej części lekcji siódmoklasiści wspólnie z nauczycielem rozwiązywali matematyczne zadania tekstowe związane z danymi ze spisu rolnego z 2002 i 2010. W tym celu Pani Joanna Palińska wykorzystała infografikę pochodzącą ze strony Głównego Urzędu Statystycznego. Na końcu było podsumowanie i ewaluacja zajęć, nie zabrakło też zadania domowego dla chętnych uczniów z klasy VII E.

Serdecznie gratulujemy!