Muzeum Przyrodnicze i Ogród Botaniczny we Wrocławiu.

muzeum_06-1

24 września 2013r. klasy VI miały okazję odbyć lekcję przyrody w Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Wrocławskiego, który jest najstarszym i największym tego typu muzeum w kraju. Istnieje od 1814 r. a w swoich kolekcjach posiada wiele unikatowych okazów zwierząt wymarłych i rzadkich.

Szóstoklasiści wzbogacili swoją wiedzę o bezkręgowcach, owadach, ptakach, ssakach, rybach, gadach i płazach. Przyglądali się wielu gatunkom zwierząt. Najbardziej jednak spodobała się wystawa „Układ kostny kręgowców”, na której obejrzeli szkielet wymarłego przed 10 tys. lat jelenia olbrzymiego oraz jedyny w kraju kompletny szkielet największego zwierzęcia, jakie kiedykolwiek żyło na ziemi: płetwala błękitnego.

 DSCN1125DSCN1129DSCN1136DSCN1135

DSCN1133DSCN1143

DSCN1144DSCN1149

Uczniowie spacerowali także alejkami Wrocławskiego Ogrodu Botanicznego, który zachwycał  swoimi jesiennymi barwami i niezwykle ciekawymi roślinami.

botaniczny

Piękna pogoda przyczyniła się do tego, że na koniec wycieczki podziwialiśmy panoramę Wrocławia i okolic z wieży Katedry Wrocławskiej. Widok był niesamowity!!!

DSCN1150DSCN1151