Mistrzowie Kodowania

logokodowanie„Projekt „Mistrzowie kodowania” to program edukacyjny dla dzieci, którego celem jest upowszechnienie programowania i nabycie przez najmłodszych nowych, cyfrowych umiejętności. Jego inicjatorami są Samsung Electronics Polska oraz Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych. Na zajęciach uczniowie poznają język programowania Scratch, w którym za pomocą obrazków i prostych poleceń, mogą tworzyć gry, animacje, a także przygotowywać grafikę czy proste prezentacje. Program został stworzony w 2006 r. w Massachusetts Institute of Technology (jedna z najbardziej znanych i prestiżowych amerykańskich wyższych uczelni). Pozwala dzieciom w prosty i logiczny poznać podstawy programowania, a dzięki graficznemu interfejsowi nie mają problemów z nauką nowych umiejętności”

(http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037,16817497,Zaprogramuja_kota_na_kilka_ekranow__Mali_Mistrzowie.html)

W I edycji wzięło udział 119 szkół z całej Polski.

Do II edycji, do której zakwalifikowała się i nasza szkoła, przyjęto 600 szkół z całej Polski. Głównym kryterium wyboru uczestników była dotychczasowa aktywność nauczycieli, przejawiająca się zaangażowaniem w projekty edukacyjne.

Od września do października odbywały się szkolenia nauczycieli, w których wzięły udział nauczycielki z naszej szkoły pani Małgorzata Czarnik i pani Barbara Jedynak. W trakcie intensywnego 14 – godzinnego szkolenia poznały podstawy programowania w języku Scratch i są gotowe przekazać tą wiedzę uczniom . Cieszy nas duże zainteresowanie uczniów, szczególnie dziewcząt. Tym, którzy nie są jeszcze przekonani co do dobrego wpływu pracy z komputerem na przyszłość ich dzieci polecamy prezentację

„5 powodów by uczyć dzieci kodowania”

http://mistrzowiekodowania.pl/wp-content/uploads/2013/12/5-Powodów-by-uczyć-dzieci-programowania.pdf

Na podstawie strony www.mistrzowiekodowaniapl

Barbara Jedynak