Mistrzowie Kodowania – podsumowanie

AsiaUczniowie klas naszej szkoły uczestniczyli cały rok szkolny w programie „Mistrzowie Kodowania” prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie we współpracy z firmą Samsung Polska. W projekcie brali  udział uczniów klas II-VI, zajęcia prowadziły pani Małgorzata Czarnik  i pani Barbara Jedynak.. Dzieci programowały w języku Scratch, tworząc gry, animacje, a nawet programy edukacyjne .

1 czerwca 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się podsumowanie programu podczas Festiwalu „Mistrzów Kodowania”. Ponad 1300 osób z ponad 280 szkół spotkało się, aby wspólnie podsumować całoroczną pracę. W Festiwalu wziął udział Minister Administracji i Cyfryzacji Pan Andrzej Halicki, który obserwując dokonania młodych programistów zaznaczył, że podziwia pasję nauczycieli oraz zaangażowanie uczniów, co zaowocowało stworzeniem tak niesamowitych projektów.

Naszą szkołę reprezentowało czworo  uczniów – Aleksander Rokicki , Marta Maniak, Oliwia Bieniek i Krzysztof Wójcik w trakcie festiwalu zaprezentowali projekty, które powstały w trakcie trwania programu. Mieliśmy okazję zobaczyć projekty uczniów innych szkół i z satysfakcją przyznajemy, że prace NASZYCH uczniów były bardzo kreatywne i na wysokim poziomie, zobaczcie sam

Marta Maniak

https://scratch.mit.edu/projects/58036592/

Krzysiek Wójcik

https://scratch.mit.edu/projects/57351484/

 Oliwia Bieniek

https://scratch.mit.edu/projects/62232098/

Aleksander Rokicki

https://scratch.mit.edu/projects/50472994/

 Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie wyjazdu

Zachęcamy do obejrzenia filmu- reportażu z wycieczki.

https://youtu.be/Vf6EjpeCESE

Barbara Jedynak

Małgorzata Czarnik