Międzynarodowy projekt Edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne

Wielkimi krokami nadchodzą wakacje, zbliża się wiec czas podsumowań mijającego roku szkolnego. W świetlicy tego roku artystycznie wiele się działo. Między innymi realizowaliśmy międzynarodowy projekt edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne podczas których inspirowaliśmy się wieloma pomysłami z najpopularniejszego bloga edukacyjnego w Polsce.

Głównym celem projektu było zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie całościowego rozwoju uczniów poprzez działania plastyczne. Podczas zajęć dzieci wykonały  twórcze zadania pobudzające wyobraźnię, wyzwalające radość i kreatywność. Poznaliśmy nowe techniki plastyczne  między innymi:

  • Wyklejanki roślinne, frotaże z liści, stemplowanie papierem, malowanie linijką, malowanie nitką, wyklejanki z folii, farbowanie bibułą, malowanie grawitacyjne, malowanie na mokrym kleju.

 Powstało wiele ciekawych dzieł, które zdobiły  nasze ściany, a niektóre z nich znalazły się w galerii projektu na stronie bloga i na Facebooku projektu, niejednokrotnie wzbudzając zachwyt autorki.

http://kreatywnepraceplastyczne.blogspot.com/2021/06/miedzynarodowy-projekt-edukacyjny.html

https://www.facebook.com/kreatywnepraceplastyczne/photos/a.407815169396716/1922469471264604

Zapraszamy do galerii prac naszych uczniów.

Galeria zdjęć

Marta Kantyka