Międzynarodowy projekt edukacyjny Emocja – lekcja 1

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły biorą w tym roku udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym Emocja.

Głównym założeniem projektu jest kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku szkolnym wobec inności. Rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości. Aktywizacja dzieci i młodzieży na zrozumienie inności u innych osób. Wychowanie do wartości takich jak tolerancja, akceptacja, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość.


Za nami już pierwsze warsztaty z I Modułu -KREATYWNOŚĆ. Podczas zajęć uczniowie klasy 3A oraz klasy 6D obejrzeli bajkę pt. ,,The Dot’’ o dziewczynce Vashti na podstawie ilustrowanego opowiadania Petera H. Reynoldsa. Historia o tym, dokąd może nas doprowadzić pomysłowość i wyobraźnia. Uczniowie po krótkiej dyskusji doszli do ciekawych wniosków, że w każdym z nas może drzemać wyjątkowy talent. Następnie każdy
z uczniów mógł zaprojektować własną kropkę w specjalnym szablonie, by później za pomocą aplikacji Quiver zeskanować swoje prace i sprawić by ożyły, nadając im trójwymiarowych kształtów. Uczniowie świetnie się przy tym bawili. Już teraz nie możemy doczekać się kolejnego modułu, w którym będziemy wspólnie pracować nad wyobraźnią uczniów.

opiekunowie projektu:
Anna Szkarłat
Katarzyna Mikuła

materiał 1

materiał 2

materiał 3

materiał 4