Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W dniu 3.12.2019 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Został on ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, aby zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.

W tym dniu pedagog Iwona Więcko i psycholog Anna Szkarłat zorganizowały akcję, której celem było poszerzenie wiedzy uczniów na temat osób niepełnosprawnych. W holu szkoły przygotowano gazetkę tematyczną, w której zamieszczony informację na temat Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, „Apel osoby niepełnosprawnej” oraz „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”.

Uczniowie poznali podstawowe zasady zachowania, o których należy pamiętać przy kontaktach z osobami  z niepełnosprawnościami. W klasie VI c psycholog Anna Szkarłat przeprowadziła lekcję wychowawczą  na temat tolerancji wobec osób niepełnosprawnych.  Uczniowie wykonywali również prace plastyczne pod hasłem „ Tacy sami jak my” .

Podjęte działania miały na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby i problemy osób niepełnosprawnych.

Pedagog szkolny Iwona Więcko

zapraszamy do galerii zdjęć