Międzynarodowy Dzień Kropki 2017

IMG_20170915_094103

15 września 2017 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Do akcji przystąpiliśmy już po raz trzeci.

Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu. To wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły.

Uczniowie ubrali się “W KROPKI”, niektórzy poprzyklejali wycięte z papieru lub materiału kropki lub dorysowali. Podczas przerw w kilku miejscach w szkole robione były „kolorowe kropkowe zdjęcia”.

zapraszamy do galerii zdjęć: TU

Wychowawcy klas czwartych przeprowadzili godziny wychowawcze z okazji Dnia Kropki. Przybliżyli historię małej nieśmiałej dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzyła w swoje możliwości. Na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vasti podejmie próbę. Co się wydarzyło dalej… Uczniowie klas czwartych dowiedzieli się na godzinach wychowawczych.

filmik o Vashti: http://kropka-dot.blogspot.com/p/video.html

 

Szkolne koordynatorki akcji: Małgorzata Czarnik, Katarzyna Sowińska, Joanna Palińska