Matma na trampach i z wizytą u strażaków.

15 kwietnia uczniowie klasy 2b i 2c uczestniczyli w warsztatach „Matma na trampach” w Parku Trampolin GOJUMP we Wrocławiu. Uczniowie w podziale na grupy, rozwiązując zadania z arytmetyki i geometrii trenowali matematyczne umiejętności w przestrzeni z wykorzystaniem infrastruktury parku.

Zajęcia były połączone z aktywnością fizyczną oraz ćwiczeniami integrującymi grupę.

Po krótkiej rozgrzewce dzieci wykonywały zadania matematyczne. Rozpoznawały i tworzyły figury geometryczne, układały budowle przestrzenne z klocków, pokonywały tory przeszkód i rozwiązywały działania matematyczne.

Grupy spisały się na medal. Wszyscy doskonale się bawili, a jednocześnie zdobywali wiedzę.

Na zakończenie wizyty na uczestników czekały dyplomy i napoje.

W drodze powrotnej, na zaproszenie taty Miłosza z klasy 2b odwiedziliśmy Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 5 we Wrocławiu, gdzie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ciężką i odpowiedzialną pracą strażaków. Dzieci z uwagą wysłuchały opowieści o pracy strażaka, obejrzały wyposażenie wozu strażackiego, przymierzały hełmy, uczestniczyli w pokazie umiejętności strażackich.

Pan Tomek opowiedział także o akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Tomaszowi Moskwikowi oraz wszystkim Pracownikom Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 we Wrocławiu, za umożliwienie naszym uczniom poznania zawodu strażaka. 
        Życzymy bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.

Iwona Gidzińska

Alicja Łęgocka-Drab