Małe, kamienne arcydzieła

Piękna majowa pogoda sprzyja spacerom do parku, lasu i nad rzekę. Jaką Ty pamiątkę przynosisz ze spaceru?  Zdarza się, że zauroczy Cię jakiś ciekawy kamień o nietypowym kształcie? Zabierz go do domu i wykorzystaj do zabawy. Mamy dla Ciebie kilka pomysłów.

Zachęcamy do tworzenia maleńkich dzieł sztuki na kamieniach.

Do tego celu będziemy potrzebować kamieni, najlepiej o gładkich powierzchniach, farb akrylowych i cienkich pędzli. Mogą się też przydać  kolorowe markery. Teraz już tylko wystarczy uruchomić wyobraźnię. Na większych kamieniach można malować całe obrazy, mniejsze kamyczki można zamienić w maleńkie owady lub zwierzątka.

Poniżej kilka inspiracji:

Jak można wykorzystać drobne kamyczki o nieregularnych kształtach?

Fantastyczną zabawą kamieniami  jest tworzenie i opowiadanie historii. Wystarczy przygotować odpowiednie kamienie z obrazkami, znaczkami  lub symbolami  i na podstawie wylosowanych kamiennych obrazków stworzyć własną opowieść. Zabawa ta wspaniale rozwija wyobraźnię.

Można też samemu stworzyć ozdobne kamyczki do klasycznej gry w kółko i krzyżyk.

Nauczyciele świetlicy.