Lekcje otwarte języka niemieckiego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

12.05.2014r. odbyły się 2 lekcje otwarte języka niemieckiego. W trakcie zajęć, przygotowanych specjalnie dla uczniów klasy IIIa i IVb oraz IIIc i IVc, przedstawiona została baśń braci Grimm „Jaś i Małgosia”.

Widzowie mieli okazję obejrzeć tę baśń w języku niemieckim, poznać jej oryginalny tytuł, posłuchać niemieckich piosenek, takich jak:  „Brüderchen, komm und tanz mit mir”, „Hänsel und Gretel”, a także nauczyć się kilku nowych słów związanych z tematyką przedstawienia.

Podczas zajęć uczniowie powtarzali nazwy kolorów, rozwiązywali interaktywne zadania i kolorowali obrazek.

Przedstawienie i lekcję przygotowała nauczycielka języka niemieckiego Lucyna Dziubczyńska-Szram wraz z uczniami z klasy VIb i VIc – uczestnikami koła języka niemieckiego.

Celem tych lekcji było zachęcenie uczniów do nauki języka niemieckiego, pokazanie, że nauka może sprawiać przyjemność oraz, że języka można się nauczyć poprzez systematyczne przygotowywanie się do zajęć i jak najczęstsze powtarzanie poznanych zwrotów, słówek i struktur gramatycznych.

Zdjęcia w galerii.