Lekcje matematyki z przyszłymi czwartoklasistami

Uczniowie klas trzecich powoli kończą naukę w budynku przy ulicy Żeromskiego. Po wakacjach będą już uczniami klas czwartych i zajęcia odbywać się będą w drugim budynku, przy ulicy 1 Maja. Przejście uczniów z klasy trzeciej do czwartej to szczególny okres. Jest to moment, w którym dzieci zmierzą się z nowymi wyzwaniami i oczekiwaniami. Następuje istotna i gwałtowna zmiana w zakresie, zarówno nauczycieli, jak i procesu edukacyjnego. Aby ułatwić uczniom adaptację do nowych warunków uczniowie klas trzecich zaproszeni zostali na lekcje, które prowadziły nauczycielki matematyki.

W klasie 3A lekcję pt. „Matematyka na wesoło – bingo matematyczne” poprowadziła pani Małgorzata Czarnik. Uczniowie bawiąc się powtórzyli tabliczkę mnożenia. Wyklejając puzzle (działając w parze) utrwalili odejmowanie w zakresie 100.

KLASA 3A

 3A

W klasie 3B i 3C lekcję pt. „Matematyka z kośćmi – zagrajmy, aby się uczyć” poprowadziła pani Joanna Palińska. Uczniowie poznali kostkę sześcienną (nauczyciel zaprezentował „magiczną sztuczkę”), grając w grę kośćmi sześciennymi poćwiczyli odejmowanie pamięciowe, a wykorzystując kostki dziesięciościenne, żetony i plansze utrwalali tabliczkę mnożenia.

KLASA 3B

3B

KLASA 3C

3C

Lekcje matematyki zostały przeprowadzone w formie zabawy, podczas zajęć panowała miła atmosfera.

Dziękujemy uczniom za aktywny udział w zajęciach, a wychowawcom za przyjęcie zaproszenia oraz obecność na lekcji.

 zapraszamy do galerii zdjęć: