Lekcja fizyki z udziałem drugoklasistów.

7 grudnia uczniowie klasy 2c gościli nauczycielkę fizyki p. Kingę Szumielewicz, mamę Antka. Dzieci uczestniczyły w pokazowej lekcji  fizyki, na której pani Kinga przybliżyła im tajemnice tego przedmiotu. Przy pomocy ciekawych doświadczeń zainteresowała wszystkich fizyką.

Nauczycielka opowiedziała o budowie atomu oraz zaprezentowała okresowy układ pierwiastków. Pokazała ciekawy świat ciał naelektryzowanych podczas pocierania pałeczki ebonitowej suknem, balonem o włosy, czy foliową torebką o drzwi. Drugoklasiści przekonali się, że ze zjawiskiem dyfuzji spotykają się często w życiu codziennym.

Podczas tych pokazów zaprezentowano  serię ciekawych  doświadczeń, które zostały omówione i wyjaśnione w bardzo przystępny sposób. Pokazy przebiegały w atmosferze zabawy i z ogromną  dawką humoru. Uczniowie z dużym zainteresowaniem przypatrywali się doświadczeniom, ale co najważniejsze mogły same  spróbować swych sił w eksperymentowaniu. Do zadań podeszły z ogromnym zapałem i zaangażowaniem.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe ołówki.

GALERIA ZDJĘĆ