Lekcja biblioteczna w Miejskiej Bibliotece w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich

Dnia 25.03.2015r. uczniowie klas pierwszych uczęszczający do świetlicy szkolnej udali się na lekcję biblioteczną wspólnie z wychowawczyniami świetlicy p. Elżbietą Drabo i p. Agnieszką Nawrocką do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich.

Świetliki na samym początku zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się jej czytelnikiem  oraz jak należy się w niej zachowywać. Pani opowiedziała uczniom na czym polega praca bibliotekarki oraz jaka jest rola książki i jak  należy  się z nią obchodzić.  Pani bibliotekarka poprosiła na środek jedną dziewczynkę, która przeczytała  jakie są „Prośby Książki”. Uczniom bardzo podobały się prezentowane przez Panią kolorowe i bogato ilustrowane książki. Główną atrakcją było „magiczne pudełko” z rekwizytami ze znanych bajek. Dzieci chętnie zgłaszały się do wylosowania z kolorowego pudełka rekwizytu i oczywiście znały każdy przedmiot, a także wiedziały z jakiej bajki on pochodzi. Na zakończenie dzieci otrzymały w prezencie kolorowe zakładki, a na pamiątkę zrobiliśmy  wszyscy wspólne zdjęcie.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!