Kontynuacja projektu „Ultiszkoła”

Nasza szkoła, jako jedyna ze szkół w gminie Kąty Wrocławskie w roku szkolnym 2017/2018 przystąpiła do projektu „Ultiszkoła”, który jest w tym roku szkolnym kontynuowany. Miesiąc październik i listopad to okres w jakim odbywają się zajęcia w ramach tego projektu, organizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie Rozwoju Ultimate – Duch Gry oraz Aglomerację Wrocław.

Na zajęciach członkowie Ducha Gry pokazują naszym uczniom, stosunkowo nowy, ale szybko rozwijający się w Polsce sport o nazwie Ultimate. Do szerszego grona odbiorców Ultimate dotarł w trakcje The World Games odbywających się we Wrocławiu. Jest to bardzo widowiskowy sport drużynowy, w którym do gry wykorzystywany jest latający dysk zwany ‘frisbee’.

Doświadczony trener – Dariusz Urbanik z AZS AWF FLOW Wrocław przekazuje swoją wiedzę i pasję młodym adeptom sportu. Na zajęciach doskonalimy podstawowe technik rzutu, poruszania po boisku, a na koniec zajęć uczniowie próbują swoich sił w prawdziwym meczu. Kąty Wrocławskie to prawdziwa perełka, super aktywna i usportowiona młodzież, dlatego też w czerwcu 2019 nie może ich zabraknąć na zawodach, które będziemy organizować– mówi Dariusz Urbanik, koordynator projektu.

Więcej informacji o samym Ultimate i o organizatorach projektu Ultiszkoła znajdziecie na:

http://aglomeracja.wroclaw.pl/

http://frisbee.pl/

Fb: @duchgry

 

Opiekunowie: Marta Czerwieniec, Adrian Czerwieniec