Konkurs wiedzy o piłce nożnej

Zachęcamy do udziału w konkursie naszych uczniów

Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki zapraszają uczniów w wieku od 6 do 19 lat do udziału w konkursie wiedzy o piłce nożnej. Do wygrania nagrody, w tym zaproszenia na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej na PGE Narodowym w Warszawie! Najlepsi zawodnicy w Polsce w swoich kategoriach wiekowych (dziewczyna i chłopak) na etapie wojewódzkim otrzymają zaproszenia na mecz nie tylko dla siebie, ale również całej swojej klasy!

Konkurs składa się z trzech etapów:

Etap I (online) rozgrywany jest do 5 października 2022 r. – aby wziąć w nim udział uczeń powinien rozwiązać quiz online na stronie www.laczynaspilka.pl/quiz wybierając właściwą kategorię wiekową. Po zakończeniu quizu należy podać e-mail rodzica lub opiekuna prawnego na który wysłany zostanie mail z linkiem do formularza rejestracyjnego. Quiz można wypełniać dowolną liczbę razy i rejestrować dowolną liczbę wyników. Zwycięzcami tego etapu będzie 25 chłopców i 25 dziewczynek z najlepszym wynikiem w swoim województwie w swojej kategorii wiekowej. Zwycięzców zaprosimy do finałów wojewódzkich!

Etap II (wojewódzki) będzie rozgrywany stacjonarnie od 10 października do 7 listopada 2022 r. i wezmą w nim udział zwycięzcy etapu I. Na zwycięzców tego etapu czekają dwa zaproszenie do Warszawy na mecz reprezentacji Polski na PGE Narodowym w dniu 16 listopada 2022 r. oraz udział w wielkim finale konkursu.

Etap III (Wielki Finał) odbędzie się 17 listopada 2022 r. w studiu Telewizji Polskiej w Warszawie. Wielki Finał zostanie rozegrany w formacie Wielkiego Testu Wiedzy w programie telewizyjnym na żywo.

Szczegóły dotyczące zasad konkursu znajdują się w Regulaminie
Konkursu (https://pzpn.pl/…/files/site_content/1020/4919-Regulamin Konkursu Wiedzy o pi%C5%82ce nożnej Poznaj Polsk%C4%99 na sportowo.pdf).

Pomocne w udzieleniu prawidłowych odpowiedzi będą przygotowane materiały historyczne opublikowane w Bibliotece Piłkarstwa Polskiego (https://www.laczynaspilka.pl/biblioteka/ppns).

Marta Czerwieniec