Klasa 1 b i 1 c z wizytą w Młynie Siedlimowice.

Dnia 17 października klasy 1 b i 1 c pojechały do Starego Młyna do Siedlimowic. Na miejscu właścicielka młyna – Pani Iwona powitała nas ciepłą herbatą, zjedliśmy też swoje śniadanie. Potem oprowadziła nas po młynie. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca młynarza i jak powstaje mąka na chleb. Obejrzeli stare narzędzia, wagę, magazyn z workami mąki.

 Następnie dzieci, z wcześniej przygotowanego ciasta, formowały cienkie placki. Posługiwały się przy tym wałkiem. Upieczone podpłomyki zjadały ze smakiem.

Tego dnia była słoneczna pogoda, więc mogliśmy bawić się na świeżym powietrzu. Odwiedziliśmy zwierzęcą zagrodę, w której czekała na nas kózka Mela oraz pawie królewskie. Obeszliśmy też grządki  w przydomowym ogródku, na których rosły warzywa, o których niedawno uczyliśmy się w szkole.

Sporą atrakcję zafundowała nam Pani Iwona na koniec pobytu w młynie. Schowała w ogrodzie dwie torby z niespodzianką, a my musieliśmy je znaleźć, co nie było takie proste. W końcu znaleźliśmy ukryte słodycze. Obdarowani słodkościami  i pamiątkowym magnesem  udaliśmy się w drogę powrotną. To była bardzo udana wycieczka.

Klasa 1b

 

Dorota Andruszkiewicz, Aneta Grzeszczuk

GALERIA ZDJĘĆ