Jasełka szkolne

DSCN3419n

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. W tym roku uroczystość odbyła się 22 grudnia i została przygotowana przez: s. Augustynę Polak, p. Urszulę Szczypniak oraz p. Anitę Sudoł wraz ze swoimi wychowankami.

DSCN3499

Piękne stroje, doskonała gra  aktorów wpłynęły na to, że historia narodzin Jezusa została pokazana w zaskakujący sposób – trochę na wesoło, ale jednocześnie nie zatraciła swojej wymowy.

DSCN3467 DSCN3468

W świąteczny nastrój wprowadziła piękna scenografia, a o dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni aktorzy, wokaliści i tancerze.

Podczas tych jasełek swoje umiejętności taneczne pokazała nam także  grupa „Zumbiaki”, którą przygotowała pani Anita Sudoł.

DSCN3434 DSCN3441

DSCN3466

DSCN3469

Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami. Przygotowane przez s. Augustynę śpiewniczki z kolędami, zachęciły wszystkich zgromadzonych do wspólnego kolędowania.

DSCN3416


Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Pani Dyrektor Lidii Reps, Księdza Proboszcza Ryszarda Reputały oraz Burmistrza Miasta i Gminy Antoniego Kopcia.

DSCN3502 DSCN3503 DSCN3510

W tym dniu, w świątecznych nastrojach, odbyły się także klasowe spotkania wigilijne.