Jak zrobić coś dobrego dla innych?

Każdy człowiek ma w sobie potencjał do czynienia dobra. Jak zamienić chęci w działanie? Jak pomagać innym, żeby ta pomoc była mądra? Jakie kroki podjąć, żeby działania odpowiadały na potrzeby drugiego człowieka?  

Uczniowie kl. 2b, wraz z wychowawczynią Iwoną Gidzińską podjęli się znalezienia odpowiedzi na te pytania.

12 lutego, dzieci stęsknione za kolejnymi zajęciami projektu „Przedsiębiorczość. Jak realizować pomysł?” ochoczo przystąpiły do zapoznania się z zagadnieniem oraz działaniami na temat Jak zrobić coś dobrego dla innych?

Czas pandemii nieoczekiwanie przyczynił się do realizacji zajęć. Wielu uczniów odnosiło omawiane zagadnienia do własnych doświadczeń sprzed kilku miesięcy czy tygodni. Dzisiaj dowiedzieli się, że niektórzy pełnili funkcję wolontariusza, wielu uczniów nabrało przekonania, że pomaganie innym zależy od chęci, empatii oraz wrażliwości społecznej.

Zajęcia zakończyły się wklejeniem kolejnego znaczka do Indeksu ucznia.

Dzieci z chęcią pracowały w grupach, a pomysły jakimi się dzieliły z innymi były bardzo oryginalne.