I Szkolne Mistrzostwa w Gimnastyce Artystycznej

          P1540159

        Dnia 08.01.18 odbyły się I Szkolne Mistrzostwa w Gimnastyce Artystycznej w układach grupowych. Celem zawodów jest popularyzacja gimnastyki wśród dzieci i młodzieży. Dziewczęta   i chłopcy rywalizowali w klasyfikacji grupowej (2-3 zawodników).

            Zawodnicy mieli do wykonania układ ćwiczeń wolnych z elementami obowiązkowymi (waga, przewrót w przód i piramidy gimnastyczne). Na wynik końcowy drużyny składała się suma punktów z trzech kryteriów: technika wykonania elementów obowiązkowych, synchronizacja i ogólny wyraz artystyczny . Maksymalna liczba punktów w konkurencji to 15 punktów.

            Jury w składzie: p. Sylwia Wakuła, p. Adrian Czerwieniec i p. Karolina Kubalka miało trudne zadanie do wykonania ponieważ poziom prezentowanych układów był bardzo wysoki, o zwycięstwie decydowały minimalne różnice.

W zawodach wystartowało 7 grup, łącznie 19 zawodników i zawodniczek.

 

 

WYNIKI KOŃCOWE RYWALIZACJI

 

I miejsce:

Alexandra Victor, Hanna Borowiak kl 6a

 

II miejsce:

Kacper Pietraszewski, Konrad Płuska, Bartosz Andrzejewski kl 7b

 

III miejsce:

Igor Kurasiewicz, Michał Pacyna, Mateusz Kowalski kl 7b

 

IV miejsce:

Blanka Włodarczyk, Iga Napiwocka kl 7b, Zuzanna Wawer kl Ic

 

V miejsce:

Marta Maniak, Nina Klimczak, Martyna Sałdyka kl 7a

 

VI miejsce:

Oliwia Sudoł, Anna Korkuś kl 7a

 

VII miejsce:

Jan Mikosz, Igor Pasternak, Mateusz Szewczyk kl 7b

 zapraszamy do galerii zdjęć

        Wszystkim zawodnikom gratulujemy bardzo dobrego przygotowania do zawodów i zapraszamy na kolejną edycję już w przyszłym roku.

 

Organizatorzy:

Sylwia Wakuła, Adrian Czerwieniec