Halowe Zawody Modeli Rakiet Pneumatycznych

W dniu 15 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich zostały rozegrane Halowe Zawody Modeli Rakiet Pneumatycznych.


W rywalizacji sportowej brało udział 77 zawodników z następujących klas: 1a – (16 zawodników), 1b – (12 zawodników), 1c – (12 zawodników),  2a – (8 zawodników), 2b – (8 zawodników), 2c – (11 zawodników), 3a – (5 zawodników), 3b – (2 zawodników), 4b – (2 zawodników), 4c – (1 zawodnik).


Nad przebiegiem zawodów czuwała Komisja Sędziowska w składzie nauczycieli świetlicy szkolnej, która oceniała lot rakiety tj. odległość [m], liczona od miejsca startu do miejsca zatrzymania się modelu i udzielała wskazówek technicznych każdemu zawodnikowi.Zawodnicy startujący w tej klasie mieli za zadanie wykonać po wyznaczonym torze jak najdłuższy lot modelem dmuchając w wyrzutnię startową w linii wyznaczonej przez organizatora.


W klasyfikacji indywidualnej:

-w kategorii A – (klasy od I – II), startowało 67 zawodników:I miejsce zajął Antoni Francka kl. 1aII miejsce zajął Aleksander Wysoczański kl. 2bIII miejsce zajął Marcel Moskwik kl. 1c


-w kategorii B – ( od III – IV), startowało 10 zawodników:I miejsce zajął Kyryl Kalianov kl. 4cII miejsce zajęła Zuzanna Kij kl. 4bIII miejsce zajęła Marta Kapitaniec kl. 3a


Wszystkim gratulujemy i dziękujemy oraz zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach.


Ze sportowym pozdrowieniem organizatorzy

Zespół nauczycieli świetlicy