Głośne kaczątko – „Sekrety dobrego zachowania”. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny w świetlicy

Głośne kaczątko – „Sekrety dobrego zachowania”. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny w świetlicy

W dniu 16.04.2024 r. w szkolnej świetlicy rozpoczęliśmy z uczniami Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt. : „Sekrety dobrego zachowania”, którego głównym celem było kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania podczas pobytu w szkole i w domu. 
Pierwszym realizowanym tematem było zagadnienie dotyczące nadmiernego hałasowania na podstawie bajki pt.: „Głośne kaczątko” Pani Agaty Bober. Uczniowie z uwagą wysłuchali opowiadania, trafnie rozpoznawali i nazywali podstawowe emocje, tj.: radość, smutek, złość, strach, zaskoczenie oraz wykonali ćwiczenia uspokajające i wyciszające, po których prezentowali sposoby bezpiecznego radzenia sobie z trudnymi emocjami. 


Koordynator projektu Natalia Solarz wraz z nauczycielami świetlicy