Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W dniach 26.11.2018 r.-30.11.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka odbył się Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji, w ramach którego podjęto działania propagujące wiedzę o dysleksji.

            Podczas tego tygodnia przygotowano gazetkę na temat dysleksji, żeby przypomnieć uczniom oraz rodzicom, na czym polegają specyficzne trudności w nauce. Wyeksponowano w holu szkoły gazetkę „Sławni dyslektycy.”, z której uczniowie mogli dowiedzieć się podstawowych informacji na temat znanych osób ze specyficznymi trudnościami, które osiągnęły sukces w różnych dziedzinach życia.  Na tablicach wywieszono również informacje na temat motywacji.

            W bibliotece szkolnej przygotowano kącik czytelniczy, w którym wystawiono baśnie napisane przez Hansa Christiana Andersena (jednego ze słynnych dyslektyków), które mogli czytać uczniowie podczas przerw. W świetlicy szkolnej wśród uczniów klas IV-VIII przeprowadzono łamigłówki ortograficzne oraz dyktanda, w których uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w zakresie ortografii.

Przygotowano również gazetkę „Mnemotechniki w nauce ortografii”, a  na tablicach wywieszono zasady ortograficzne, żeby przybliżyć uczniom sposoby ułatwiające zapamiętanie wyrazów z trudnością ortograficzną. Uczniowie wykonywali również prace plastyczne, z których powstał ilustrowany słowniczek ortograficzny, który został wyeksponowany w holu szkoły.

            Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji zorganizowały: Karolina Kubalka i Iwona Więcko.

Pedagog szkolny

Iwona Więcko

zapraszamy do galerii zdjęć