Egzamin na kartę rowerową klas V- VII

IMG_5272

Od wielu lat w naszej szkole odbywa się egzamin na kartę rowerową. W tym roku ze względu na remont boiska został on przesunięty i przeprowadzony w 07 listopada. Mimo późnej pory roku pogoda była bardzo łaskawa, w tym dniu było ciepło i słonecznie . W egzaminie wzięli udział  uczniowie klas V-VII którzy pomyślnie zdali egzamin teoretyczny ze znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych, zasad pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowanie a także pomocy przedmedycznej. W części praktycznej dzieci musiały wykazać się sprawnością jazdy na rowerze pokonując wyznaczony tor, wykonać prawidłowo manewr skrętu w prawo i w lewo, przestrzegać przepisy ruchu drogowego a także właściwie reagować na znaki drogowe.

 Z przyjemnością informujemy, że w tym roku 61 uczniów pomyślnie zdało egzamin i wkrótce otrzyma dokument uprawniający ich do poruszania się po drogach. Gratulacje !!!

Egzaminator

Małgorzata Czarnik

Elżbieta Drabo

zapraszamy do galerii zdjęć