„Edukacja przez Szachy w Szkole” – Dolnośląski Turniej Finałowy

2. kwietnia w Lubinie 13-osobowa reprezentacja naszej szkoły, uczestniczyła w Dolnośląskim Turnieju Finałowym Projektu “Edukacja przez Szachy w Szkole”. W całym turnieju uczestniczyło łącznie 480 uczniów z 39 najlepszych szkół uczestniczących w projekcie. W silnej i wyrównanej stawce zajęliśmy niezłe, bo 21. miejsce.

Warto podkreślić, że nasza szkoła uczestniczy w projekcie dopiero od września ubiegłego roku, a dla zdecydowanej większości naszych uczniów był to pierwszy turniej szachowy w życiu. Wierzymy, że zdobyte teraz doświadczenie będzie motywowało do dalszego rozwoju na niwie szachowej. Jesteśmy przekonani, że to zaprocentuje w przyszłości. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, sportową postawę i
współtworzenie niezastąpionego zespołu!

Wyniki szczegółowe: 

klasy I – chłopcy 

 • GUENARD, Gabriel (3 pkt z 6 partii) 
 • STASZAK, Kacper (2.5 pkti) 
 • WĘZIK, Maksymilian (2.0 pkt) 
 • GÓRNIAK, Kacper (2.0 pkt) 
 • SKRZYSZEWSKI, Tomasz (1.0 pkt)

Klasy II – dziewczynki  

 • ŚLEZIAK, Lena (4.0 pkt z 6 partii) 
 • KURASIEWICZ, Gabriela (3.0 pkt) 
 • KORCZ, Aleksandra (2.5 pkt) 

klasy II – chłopcy 

 • KULEJ, Tomasz (2.0 pkt) 
 • SIKORSKI, Hubert (1.0 pkt) 

klasy III – chłopcy 

 • GÓRECKI, Tomasz (3.0 pkt) 
 • PALASEK, Filip (2.0 pkt) 
 • TARNOWICZ, Wiktor (1.5 pkt) 

Opiekunowie Agnieszka Śleziak i Aleksander Sokólski