Dzień wolontariusza w świetlicy szkolnej

Święta Bożego Narodzenia  to wyjątkowy i magiczny czas przepełniony ciepłem, radością i miłością, a przede wszystkim niesienia bezinteresownej pomocy innym.

Dlatego w ramach udziału naszej świetlicy w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół „Świetlica kształtująca prospołeczne postawy wśród uczniów” przeprowadziliśmy „Dzień wolontariusza  w  świetlicy szkolnej”.

W ramach tego działania nasza świetlica dołączyła do organizowanej w szkole przez panią Anitę Sudoł akcji Szlachetna Paczka.

Przystępując do tej akcji nasze świetliki obejrzały przygotowaną prezentację multimedialną opisującą znaczenie wolontariatu i historię jego powstania a także  filmik „Krótka historia dobroczynności” przybliżającą historię dobroczynności.

Wolontariat naszych świetlików polegał na własnoręcznym przygotowaniu ozdób choinkowych: łańcuchów, bombek, kartek świątecznych, stroików oraz zakupieniu choinki, którą przekazaliśmy organizatorce akcji.

Dziękujemy serdecznie wszystkim dzieciom za aktywny udział w „Dniu wolontariusza w świetlicy szkolnej”.

 

Wychowawcy świetlicy