Dzień Otwarty w naszej szkole

15. 03. 2023 r. o godz. 16:30 zaczęli się zjawiać nasi pierwsi goście, których w sali gimnastycznej powitały p. dyrektor Ewa Winnicka, wicedyrektor Iwona Więcko i wicedyrektor Beata Zielińska. Pani dyrektor zaprezentowała ofertę naszej szkoły i odpowiadała na pytania rodziców. 

Następnie rozpoczęła się część artystyczna, podczas której wystąpili uczniowie z zespołu tańca ludowego Haneczka prowadzonego przez p. Beatę Zielińską.

Występ zespołu Haneczka- film

Podczas Dnia Otwartego, rodzice wraz z dziećmi mieli okazję zwiedzić naszą szkołę, zajrzeć do różnych sal lekcyjnych, gdzie czekali na nich nauczyciele. 

W budynku uczniów klas I-IV na naszych gości czekały zabawy z chustą animacyjną, zajęcia ruchowe połączone z terapią ręki z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych, gry i zabawy logopedyczne. W kąciku artystycznym, dzieci samodzielnie wykonywały papierowe kukiełki według własnego pomysłu, a następnie odegrały scenki w teatrzyku cieni. Towarzyszyła im super zabawa, muzyka i radość z odgrywania scenek. Okazuje się,  że w każdym drzemie dusza prawdziwego artysty!!

W pracowni komputerowej na gości czekały roboty mBot. Dzieci mogły sterować nimi za pomocą tabletów. Miały również możliwość  pobawić się w programistów układając prostą grę-animację na platformie Scratch.

Podczas zwiedzania świetlicy szkolnej na dzieci czekały „świetlicowe stacje”, gdzie można było projektować plakat, wziąć udział w eksperymencie  barwienia soli oraz zawodach modeli jachtów żaglowych. Wykonując ćwiczenia ruchowe dzieci pokonywały tor przeszkód zbudowany z ogromnych piankowych klocków.
Podczas pożegnania z naszymi gośćmi w budynku klas I-IV, każdy otrzymał pamiątkową plakietkę oraz słodki upominek.

Na dzieci zwiedzające naszą szkołę czekały także niespodzianki przygotowane w drugim budynku przy ulicy 1 Maja.

Najmłodsi obejrzeli wystawę książek z zasobów biblioteki i w ramach pomysłu Weź mnie ze sobą, jestem twoja otrzymali pamiątkowe książeczki. Mieli okazję zobaczyć, jak wygląda nauka j. angielskiego i niemieckiego przez zabawę z wykorzystaniem pacynek, kostek do gry, fiszek, kolorowanek, plakatów, gier interaktywnych, chusty Klanza i kolorowych magnesów. Przy dźwiękach wesołych piosenek uczyli się nazywać kolory. Uczestniczyli także w lekcji historii połączonej z prezentacją multimedialną – Jak zostać rycerzem przygotowanej przez starszych uczniów. Czekały na nich również gry planszowe oraz informacje o wycieczkach szkolnych jako krótka zapowiedź tego, z czym mogą spotkać się na zajęciach pozalekcyjnych. Poznali zasoby szkoły w ramach Laboratorium przyszłości. Mogli pobawić się jeżdżącymi robotami, a także ujrzeć świat pod mikroskopem. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach plastycznych, wykonując kolorowe zakładki do książek. Przy tablicy interaktywnej rozwiązywały rebusy i łamigłówki.

W sali gimnastycznej sprawdziły swoje umiejętności, pokonując sprawnościowy tor przeszkód.

Mamy nadzieję, że wywarliśmy na naszych odwiedzających pozytywne wrażenie. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy spotkać się z dziećmi i ich rodzicami. Być może już we wrześniu spotkamy się ponownie, aby rozpocząć wspólną, ośmioletnią przygodę edukacyjną w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka.

galeria zdjęć