„Dzień Matematyki” w świetlicy

Ubiegły tydzień minął w świetlicy pod hasłem gier i zabaw matematycznych. Edukacja zorganizowana w niecodzienny sposób miała na celu rozbudzić ciekawość uczniów i chęć do nauki przedmiotu.
Podczas zajęć dydaktycznych organizowanych przy stacjach zadaniowych, uczniowie klas I ćwiczyli umiejętność rachunkową w zakresie 20, tworzyli tangramy, nazywając figury, z których zostały zbudowane, odnajdywali regularności rytmiczne oraz rozwiązywali sudoku złożone z cyfr lub nakrętek, stosując odpowiednie algorytmy. Wszystkie te zadania były wykonywane w małych grupach, w których uczniowie uczyli się podziału obowiązków, odpowiedniej komunikacji oraz dyscypliny. Dzieci zagrały także w zapomniane już zabawy matematyczne oraz stworzyli własną grę planszową, w której zostały ukryte matematyczne zagadki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry matematyczne zawarte na stronach internetowych przeznaczonych dla dzieci.
Mamy nadzieję, że „Dzień Matematyki” w świetlicy pokazał dzieciom, że matematyka może być dobrą zabawą oraz zachęcił uczniów do jej polubienia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Wychowawcy świetlicy