DZIEŃ KROPKI

Międzynarodowy Dzień Kropki to popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego na całym świecie, organizuje się wiele ciekawych zabaw                           i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

Inspiracją do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki stało się opowiadanie  Petera H. Reynolds’a pt.  „The Dot” czyli „Kropka”. Jego bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

W naszej szkole ,również obchodziliśmy to święto. Tego dnia na naszych ubraniach pojawił się kropkowany deseń. Obchody Dnia Kropki w naszej szkole były wspaniałą okazją do porozmawiania     z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

Samorząd Uczniowski