Dzień Kropki na matematyce

W ramach uczestnictwa w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,(Nie)zwykła Matematyka” klasa IV B, IV C oraz V C zrealizowały 15 września 2023 roku zadanie z modułu 10.3 Międzynarodowy Dzień Kropki.

Dzień Kropki jest bardzo dobrym pretekstem do odkrycia talentów i pokazania ich światu. To wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Podczas lekcji matematyki uczniowie pooglądali film o Vashti, a następnie poćwiczyli pamięciowe dodawanie i odejmowanie.

Później uczniowie pokolorowali własne kropki i skorzystali z aplikacji Quiver, która je „ożywiła”.

Film i karty pracy znajdziecie tu: https://matematykawpodstawowce.pl/dzien-kropki-na-matematyce/

Zapraszamy do galerii zdjęć

Zadanie projektowe zrealizowane pod opieką Pani Joanny Palińskiej.