Dzień Górnika w świetlicy szkolnej!

4 grudnia w Dniu Świętej Barbary wszyscy górnicy obchodzą swoje święto. 

Z tej oto okazji zaproszony został do naszej świetlicy szkolnej górnik strzałowy p. Jerzy Mędrek, który z powodów zdrowotnych nie mógł osobiście porozmawiać z naszymi uczniami, ale cenną wiedzę i rekwizyty górnicze przekazał p. Marcie.

Pani Marta w ciekawy sposób przekazała wszystkie informacje o trudach pracy w kopalni, wydobywaniu spod ziemi różnych wartościowych minerałów i pokazała jak wygląda galowy strój górniczy, odznaczenia oraz zdjęcia z kopalni.

Uczniowie klas I- III uczęszczający do świetlicy dowiedzieli się m.in. że, szczęść Boże mówi się zamiast powitania i pożegnania, co to jest Barbórka i  jak górnicy obchodzą swoje święto. Na koniec jak to zwykle bywa dzieci zasypały panią Martę mnóstwem pytań i robiły pamiątkowe zdjęcia.

 

Z okazji barbórkowego święta pragniemy

złożyć wszystkim Górnikom

i ich Rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności

oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy.

Fotorelacja:

DSC_0590DSC_0592

DSC_0595

DSC_0603DSC_0614

DSC_0616

Galeria zdjęć