Dzień Bezpiecznego Internetu w szkole

W inicjatywie Dnia Bezpiecznego Internetu wzięliśmy udział kolejny raz. W tym roku przebiega on pod hasłem „Działajmy razem”.

29 stycznia w sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas I wraz z wychowawcami, aby propagować działania na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych.

Turniej klas zorganizowała i poprowadziła nauczycielka p. Iwona Gidzińska.

Na wstępie dzieci obejrzały krótki film edukacyjny informujący, jakie treści można bezpiecznie zamieszczać w Internecie. Z pomocą prezentacji multimedialnej aktywnie uczestniczyły w wykonywaniu zaplanowanych działań.

Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem pracowali i wzorowo wywiązali się z każdego zadania. Odbyła się Burza mózgów- Co można robić w komputerze za pomocą Internetu? Uczniowie wysłuchali, jakie posty na Facebooku umieścili niektórzy internauci. Ich zadaniem było rozpoznanie, które z nich mogą być umieszczone w Internecie, a które nie. Zadanie II  polegało na nauczeniu się właściwego komunikowania osób w Internecie. W kolejnym zadaniu dzieci poznawały sposoby wyrażania emocji w Internecie. Uczniowie uczyli się rozróżniać działania w świecie internetowym od tych w świecie realnym.

Spotkanie zakończyło się sformułowaniem i wręczeniem uczestnikom Umowy Internetowej, którą dzieci zobowiązały się przestrzegać, składając na niej swój podpis.  

Uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy, które wręczyła p. wicedyrektor Beata Zielińska.

galeria zdjęć