Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 r.

5 lutego 2019 r. w Polsce obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu.

Szkolna inicjatywa obchodów została zgłoszona na stronie dbi.pl. W związku z tym, że uczniowie naszej szkoły mieli ferie zimowe, tegoroczne wydarzenie obchodziliśmy w dniu 13 lutego pod hasłem „Działajmy razem!”.

W inicjatywie wzięliśmy udział kolejny raz. W tym roku uczestniczyli w nim uczniowie klas III.

Na korytarzu szkolnym, w budynku klas I-III została wywieszona gazetka informująca uczniów o możliwych zagrożeniach, które istnieją w sieci.

Aby zapoznać uczniów z propagowaniem działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych, p. Iwona Gidzińska zorganizowała i przeprowadziła spotkanie dla trzecioklasistów, które odbyło się w sali gimnastycznej.

Na wstępie dzieci obejrzały krótki film edukacyjny informujący, jakie treści można bezpiecznie zamieszczać w Internecie. Z pomocą prezentacji multimedialnej aktywnie uczestniczyły w wykonywaniu zaplanowanych działań.

Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem pracowali i wzorowo wywiązali się z każdego zadania.

Spotkanie zakończyło się sformułowaniem i wręczeniem uczestnikom Umowy Internetowej, którą dzieci zobowiązały się przestrzegać, składając na niej swój podpis.   

Uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy.

Iwona Gidzińska

Galeria zdjęć