Dzieci ze świetlicy we wrocławskim Afrykarium!

 

Wycieczka do wrocławskiego Afrykarium i ZOO była kolejną ciekawą przygodą dla dzieci z naszej szkolnej świetlicy. 1 czerwca o godzinie 11:00 świetliki  z kąteckiej „Jedyneczki” wyruszyły autokarem do Wrocławia.

Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie się z najzimniejszymi miejscami na świecie podczas lekcji przeprowadzonej przez pracownika afrykarium, a także  kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Podczas przechadzki po afrykarium i zoo, dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata, a szczególnie podobały się im śmieszne małpki i podwodny świat prezentowany w olbrzymich akwariach.

Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci uczniów. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Afrykarium i zoo jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu  na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia i upału dzieciom dopisywały humory i wzajemnie dzieliły się wrażeniami.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!