Dniu Życzliwości w klasach IV – VII

IMAG2246

            W naszej szkole prowadzane są działania, które mają na celu między innymi tworzenie klimatu sprzyjającego dobremu samopoczuciu całej społeczności szkolnej. Jednym z takich działań był Dzień Życzliwości, który zorganizowano w szkole 21 listopada.

 

            Idea święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973 r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.
Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom, szarości, często smutnej rzeczywistości. Życzliwość bez wątpienia odgrywa doniosłą rolę w codziennym życiu każdego człowieka. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół lepiej się żyje.

 

            W tym dniu w szkole przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczali wszystkim życzliwym osobom wesołe umilaczki. Podczas 5 lekcji rozdawana była poczta życzliwości z pozdrowieniami i miłymi słowami do kolegów i koleżanek, a także nauczycieli i pracowników szkoły.

            Symbolem przeprowadzonej akcji było utworzenie PRZYJAZNEJ DŁONI. Znalazły się na niej podpisy wielu osób, które w ten sposób deklarowały, że nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok chcą być życzliwi i tą życzliwością będą zarażać innych.

 

Opiekun SU

Sylwia Wakuła

 zapraszamy do galerii zdjęć