Certyfikat „Szkoły wspierającej Uzdolnienia”

certyfikat2

Szkoła Podstawowa nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich otrzymała certyfikat „Szkoły wspierającej Uzdolnienia”.

W dniu 15.11.2017r. Dyrektor szkoły Lidia Reps wraz z liderkami Zespołu Wspierającego Uzdolnienia Panią Moniką Górniak i Panią Iwoną Więcko uczestniczyły w międzynarodowej konferencji „Uczniowie szczególnie uzdolnieni jako kapitał kulturowy”, która odbyła się w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Podczas uroczystej gali wręczono naszej placówce certyfikat „Szkoły Wspierającej Uzdolnienia”.

 

Na podstawie audytu, który odbył się w naszej szkole w dniu 8.06.2017r., Komisja Akredytacyjna „Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia” pozytywnie oceniła działania naszej placówki w obszarze rozwijania i zainteresowań i wspierania uzdolnień. Komisja badała funkcjonowanie szkoły pod kątem rozpoznawania i rozwijania zainteresowań oraz uzdolnień uczniów w następujących obszarach:

 

  1. Kompetencje i rozwój zawodowy nauczycieli.
  2. Warunki pracy szkoły.
  3. Proces nauczania i uczenia się.
  4. Klimat szkoły.
  5. Wskaźniki ogólne.

 

Podczas przeprowadzonego audytu Szkoła Podstawowa nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich uzyskała łączny wynik 100% punktów. Uzyskanie akredytacji skutkuje włączeniem naszej placówki do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierający Uzdolnienia.

Otrzymanie certyfikatu jest dla nas ogromną motywacją do dalszych twórczych działań w rozwijaniu zainteresowań w rozwijaniu zainteresowań i wspieraniu uzdolnień naszych uczniów. Cieszymy się, że działania podejmowane w związku z realizacją Szkolnego Programu Rozwijania Zainteresowań i Wspierania Uzdolnień zostały wysoko ocenione przez Komisję Akredytacyjną i przyniosły naszej szkole sukces i uznanie.

Certyfikat

 

     Pedagog szkolny

      Iwona Więcko

certyfikat1