Bezpieczne ferie zimowe

bezpieczna woda

Tuż przed feriami zimowymi, w czasie zajęć, rozmawialiśmy o bezpiecznych zabawach zimowych oraz właściwym zachowaniu się uczniów podczas różnych sytuacji, które mogą spotkać dzieci podczas zimowego wypoczynku. Zachęcając naszych uczniów do wesołych zabaw przypominaliśmy o zachowaniu bezpieczeństwa i rozwagi.

Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat „Bezpieczna woda, bezpieczne ferie zimowe”.

DSCN0861

DSCN0870

W ramach przeglądu plastycznego „Przepis na bezpieczne i zdrowe ferie zimowe”  każda klasa otrzymała hasło przestrzegające przed niebezpieczeństwami zimowych zabaw. Dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne, które zaprezentowane zostały na korytarzach szkolnych.

DSCN0876DSCN0880DSCN0887

DSCN0897

pozostałe prace uczniów

Uczniowie przypomnieli o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni oraz niewłaściwego zachowania na drodze. W czasie zimy należy również pamiętać o właściwym ubiorze, aby uniknąć przeziębień.

Życząc udanego wypoczynku chcemy, aby wszyscy uczniowie wypoczęci, radośni i pełni pozytywnych wrażeń wrócili do szkoły.