Bezpieczeństwo w szkole

mini-DSC02922

25 października 2013 r. przeprowadzono w szkole próbną ewakuację. Wszyscy uczniowie ewakuowali się z budynku przy ul. Żeromskiego.

Próba była poprzedzona spotkaniem uczniów z oficerem straży pożarnej Panem Zdzisławem Szatkowskim. Przekazał on cenne informacje o zagrożeniach pożarowych,  postępowaniu w razie zaistnienia pożaru oraz innych sytuacji zagrażających życiu, wymagających natychmiastowego opuszczenia budynków szkolnych przez uczniów oraz wszystkie osoby w nich przebywające.

Dyrektor szkoły  przeprowadziła pogadankę na temat  niebezpiecznych zachowań dzieci w szkole, które mogą zagrażać ich zdrowiu i życiu. Przedstawiła zasady zachowania się uczniów na przerwach. Wspólnie ze strażakiem omówiła procedurę ewakuacji w szkole. Między innymi przypomniano zebranym  numery alarmowe, szkolny sygnał alarmowy i  drogi ewakuacyjne w obu budynkach szkolnych.  Po apelu  Pani Lidia Reps  zadzwoniła pod numer 998  i zgłosiła  straży pożarnej , że w szkole rozpoczęła się próbna ewakuacja.

Dyrektor szkoły Lidia Reps

mini-DSC02940 mini-DSC02943 mini-DSC02948