Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

dsc_2161
Uczniowie klas II i IV w ramach zajęć zapoznali się z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach w mieście i poza miastem.  Praktycznie ćwiczyli jak bezpiecznie przejść przez jezdnię. Wykonali prace plastyczne na konkurs pt. „Bezpieczni na drodze”.
Czwartoklasiści rysowali swoją drogę z domu do szkoły, na której zaznaczyli i omówili miejsca szczególnie niebezpieczne.
Uczniowie klas V i VI przypomnieli najważniejsze zasady ruchu drogowego z punktu widzenia pieszego i rowerzysty, znaki drogowe, zasady pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach oraz rolę elementów odblaskowych. Pracując w grupach wykonali na dużych formatach prace plastyczne ilustrujące bezpieczne zasady ruchu drogowego.
Podsumowaniem działań z zakresu bezpieczeństwa na drodze będzie egzamin na kartę rowerową w miasteczku mobilnym.
dsc_2162