Apel szkolny – „Bezpieczne ferie”

Ferie to czas wolny od zajęć szkolnych, czas pełen swobody i radości. Dzieci czekają na nie z utęsknieniem. Jednak w tym okresie nie możemy zapominać o naszym bezpieczeństwie, musimy pamiętać, że zależy ono przede wszystkim od nas samych i naszego rozsądku.

Dlatego w dniu 22 stycznia świetlica szkolna przygotowała apel związany z tematem bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

Uczniowie z klas IIc i IIIb oraz klas I przy pomocy wesołych piosenek, wierszyków oraz Kodeksu Bezpieczeństwa przypomnieli wszystkim o najważniejszych zasadach bezpiecznego spędzania czasu podczas zimowego wypoczynku.

Dzieci ostrzegły o możliwych konsekwencjach nierozważnych zachowań: wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni oraz niewłaściwym ubieraniu się w czasie zimy.

Spotkanie zakończono, życząc wszystkim miłych, udanych a przede wszystkim bezpiecznych ferii.

Wychowawcy świetlicy

Zapraszamy do galerii