Akcja „Miesiąc dla zdrowia.”

W maju 2022 roku pedagog Iwona Więcko i pani Lucyna Dziubczyńska- Szram zorganizowały Akcję „Miesiąc dla zdrowia”, w ramach której podjęto szereg działań propagujących zdrowy styl życia. Przygotowano gazetki na temat zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Zorganizowano Akcję „Przyłapani w ruchu”, której celem było propagowanie zdrowego stylu życia oraz promowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

            Przygotowano i przeprowadzono wśród uczniów Quiz wiedzy na temat zdrowego odżywiania : „ Czy wiem, co jem ?”. Uczniowie przygotowali hasła zachęcające do zdrowego odżywiania i życia wolnego bez nałogów.

            W klasach IV, we współpracy z panią Martą Czerwieniec, zorganizowano konkurs plastyczny pod hasłem „Dbam o zdrowie”. Podczas lekcji informatyki uczniowie, pod kierunkiem pani Iwony Gidzińskiej, wykonali zdrowe jadłospisy w postaci prezentacji PowerPoint na temat: „ Jedz na zdrowie”.

            Przygotowano multimedialną książkę kucharską „Kulinarna podróż do zdrowia”. Zorganizowano Akcję „Zdrowy styl życia- jestem na tak!”, podczas której uczniowie wykonywali rysunki zdrowych i niezdrowych produktów, które następnie zostały wyeksponowane na tablicach w holu szkoły. Uczniowie wykonali również komputerowo ulotki w języku niemieckim na temat „Gesundes Pausenbrot”, zachęcając rówieśników  do zdrowego odżywiania.

            W bibliotece szkolnej, we współpracy z panią Karoliną Kubalka, przygotowano kącik książek o zdrowym stylu życia.

            Uczniowie klasy VIIe przygotowali plakaty z hasłami propagującymi zdrowy styl życia, z którymi, wspólnie z organizatorkami akcji, wyruszyli w „Marszu dla zdrowia”. Celem marszu było zachęcanie mieszkańców naszego miasta do zdrowego stylu życia.

            Na zakończenie akcji zorganizowano piknik pod hasłem „Wspólny posiłek łączy”, podczas którego uczniowie degustowali zdrowe potrawy.

            Dziękujemy pani Marcie Czerwieniec, pani Iwonie Gidzińskiej i pani Karolinie Kubalka za pomoc w zorganizowaniu akcji.  Zachęcamy wszystkich do zdrowego i aktywnego stylu życia.

GALERIA ZDJĘĆ

Pedagog

Iwona Więcko