Akcja przedświąteczna „Wylosuj Anioła”

W tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, uczniowie klas młodszych wzięli udział w akcji „WYLOSUJ ANIOŁA”. Jest to akcja pisania kartek mających nieść wsparcie, powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii.


Lęk, ból, niepewność – to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od Aniołów mają przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa.

By osiągnąć  taki piękny cel, uczniowie klas pierwszych, przy wsparciu swoich starszych kolegów z klasy IIa oraz IIIb, przygotowali prawie 80 kartek świątecznych z dołączonymi krótkimi liścikami. Kartki zostały wysłane na adres Fundacji „Gdy Liczy się Czas” z Lublina.

Z pomocą wolontariuszy fundacji trafią na dziecięce oddziały onkologiczne, w ręce małych pacjentów. Wierzymy w to mocno, że wywołają uśmiech na twarzach dzieci, które świąteczny czas spędzą w szpitalu.

Koordynator akcji szkolnej –  Alicja Łęgocka-Drab, dziękuje zaangażowanym w akcję uczniom klas 1a, 1b, 1c,2a i 3b oraz wychowawcom klas: Iwonie Gidzińskiej, Magdalenie Kościelnej, Agnieszce Krzyżanowskiej i Alicji Szram.

Galeria zdjęć