Akademia H2O w naszej szkole

W październiku nasza szkoła dołączyła do autorskiego projektu edukacyjnego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu pod nazwą Akademia H2O, skierowanego do uczniów klas 2 w naszej gminie.

Akademii H2O to program, który ma za zadanie oswoić dzieci z otaczającą przyrodą, wzbudzić w nich ciekawość, zachęcić do poszukiwania wiedzy i przybliżyć trudne pojęcia przyrodnicze. Istotą Akademii H2O jest kształtowanie u uczniów świadomego podejścia do otaczającego świata, ze szczególnym uwzględnieniem racjonalnego gospodarowania wodą.

W ramach projektu w klasie 2a zostały przeprowadzone pierwsze zajęcia inauguracyjne, na których na dobry początek uczniowie otrzymali swoje własne zeszyty ćwiczeń, oraz obejrzeli filmik, w którym strażnicy wody Błękitka i Groblik opowiadali o działalności Akadmii H2O.

Podczas zajęć uczniowie stworzyli własną definicję wody, poznali jej skład chemiczny, uczestniczyli w eksperymentach, obserwując jak zmienia się stan skupienia wody pod wpływem temperatury. Na koniec zajęć założyli własny zielony ogródek w doniczkach, aby zaobserwować jak prawidłowa pielęgnacja –  podlewanie wodą wpływa na wzrost cebulek i nasion.

Zapraszamy do fotorelacji z zajęć.

Magdalena Kościelna