Wycieczka do Młyna w Siedlimowicach.

W dniu 19 października uczniowie klasy 2a i 3b mieli okazję odwiedzić zabytkowy, jedyny czynny na Dolnym Śląsku młyn w Siedlimowicach. Miejsce z ponad 500 letnią tradycją zrobiło duże wrażenie na uczniach, którzy swoją podróż po młynie rozpoczęli  od poznania historii młynarstwa.

Następnie uczniowie zwiedzili zabytkowy budynek, poznali proces produkcji mąki od ziarenka do gotowego produktu z wykorzystaniem oryginalnych, poniemieckich maszyn i pracę dawnego młynarza. Przyjemnym punktem wycieczki były warsztaty wypieku podpłomyków i tłoczenia oleju  metodą na zimno. Na koniec na uczniów czekała słodka niespodzianka w postaci przepysznych cynamonek upieczonych przez właścicielkę młyna. Mimo kapryśnej w tym dniu pogody, uczniowie z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły.

Magdalena Kościelna

Renata Palińska

GALERIA ZDJĘĆ