Wycieczka do Gospodarstwa Rolnego Sznajder

W ubiegły czwartek, 20.10.2022r., klasy siódme bardzo miło spędziły czas na warsztatach w Gospodarstwie Rolnym Sznajder w Karnicach.  Po przyjeździe na miejsce przywitała nas właścicielka  rodzinnego gospodarstwa pani Emilia oraz jej wierny pomocnik pies Rysiek. Uczniowie od razu zabrali się za kiszenie kapusty i  robienie surówki. Po ciężkiej pracy dzieci miały chwilę na drugie śniadanie i zabawę na świeżym powietrzu. Niektórzy spróbowali swoich sił w turlaniu opony od traktora, inni skakali po balach słomy, a jeszcze inni grali w badmintona z gigantycznym lotkami. Wszystko co dobre, szybko się kończy. Po relaksie udaliśmy się, wyposażeni w narzędzia, na pole z ziemniakami. Wykopki okazały się dla wszystkich bardzo absorbującym zajęciem. Następnie przeszliśmy na pole z marchewkami, rzodkiewkami, paprykami i kapustami. Zbieranie warzyw przyniosło wiele radości i satysfakcji, ale zbiory trzeba było zanieść do autokaru. Okazało się, że uczniowie byli bardzo uczynni wobec siebie i pomagali sobie nawzajem w niesieniu bardzo ciężkich toreb. Na szczęście po ogromnym wysiłku nadszedł zasłużony wypoczynek. Czekała na nas pyszna lemoniada z jabłek i malinowa herbata z goździkami. Każdy upiekł sobie kiełbaskę na ognisku i powylegiwał się na matach. Szkoda było odjeżdżać z tak wspaniałego miejsca, ale czekało nas jeszcze pakowanie. Z pomocą pana kierowcy wszystkie nasze kiszonki i zbiory zostały sprawnie umieszczone w bagażniku i w stanie nienaruszonym dojechały pod szkołę. Długo będziemy wspominać tę wycieczkę i polecamy wszystkim.

                                                                                                                 Wychowawczynie klas siódmych

                                                                                                   Katarzyna Szylar-Łęczycka i Marzena  Winter