Szkolny konkurs „ŚWIĄTECZNY STROIK BOŻONARODZENIOWY”

W dniach 16 – 22.12.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka został zorganizowany konkurs na Świąteczny Stroik Bożonarodzeniowy.

Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Bożego Narodzenia, kultywowanie tworzenia stroików świątecznych, rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej, kształcenie kreatywnego myślenia i uzdolnień plastycznych
i efektywne wykorzystanie czasu wolnego.

W prezentacji konkursowej brało udział 21 uczniów z następujących klas: 1 – (8 uczestników), 2 – (6 uczestników), 3 – (5 uczestników), 4 – (2 uczestników).

Przedmiotem konkursu był Stroik Bożonarodzeniowy w kompozycji przestrzennej, wykonany dowolną techniką z wykorzystaniem różnorodnych materiałów np. z szyszek, gałązek, filcu, papieru w tradycyjnym rozmiarze umożliwiającym prezentację np. na świątecznym stole.

Komisja Konkursowa w kryteriach oceny brała pod uwagę: kreatywność i oryginalność, kompozycję oraz ogólne wrażenie estetyczne.

W kategorii A – (klasy od I – III oraz IV):
I miejsce zajął Kacper Zawiślański 3c
II miejsce zajęła Aleksandra Rochecka 3c
III miejsce zajęła Antonina Cygan 1b
SZCZEGÓLNE WYRÓŻNIENIE otrzymała Martyna Malinowska 2b

Dodatkowe wyróżnienie oraz uznanie otrzymali:
Nina Boniecka 1c, Marta Kapitaniec 2a, Hanna Miaskiewicz 3b, Jan Czajka 1c, Janna Michniewicz 1a, Miłosz Moskwik 1b, Justyna Stasiak 2b oraz
Maja Płaza 3a, Mikołaj Ptak 4a, Gabriel Słobodzian 2a, Szymon Gromadziński 2a, Mateusz Kapera 3c, Anna Sobesto 2c, Nikola Habzda 4c, Igor Borowski 1b, Milana Kostiuk 1a, Lena Lewgińska 1b.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy oraz zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach świątecznych.

Ze świątecznym
pozdrowieniem organizatorzy: Maria Mikulska, Magdalena Benedikt