Spotkanie Pocztu Sztandarowego ze świadkiem historii Panem Zbigniewem Grochowskim – ostatnim żyjącym fotografem Powstania Warszawskiego.

W dniu 6.05.2026r. Poczet Sztandarowy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich w składzie: Jakub Borowski, Gabriela Owczarkowska, Tomasz Skrzyszewski, Barbara Strzelczyk, Alicja Ślawska wraz  opiekunami Panią Iwoną Więcko i Panią Karoliną Kubalka wzięli udział w spotkaniu ze świadkiem historii Panem Zbigniewem Grochowskim – ostatnim żyjącym fotografem Powstania Warszawskiego.

Kontynuuj czytanie

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW!

Z dumą informujemy o znakomitych osiągnięciach uczniów naszej szkoły w prestiżowym konkursie zDolny Ślązak: Karol Rajkowski (7B) został Laureatem z historii, a Blanka Calik (8B) uzyskała tytuł Finalisty z chemii.   28 kwietnia br. w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Laureatów. Spotkanie to podsumowało miesiące intensywnej pracy i rywalizacji, …

Kontynuuj czytanie

Promocja działań pokongresowych organizowanych przez Fundację Arvo

Szanowni Państwo, w maju na terenie szkół w naszej gminie odbędą się warsztaty i webinary dla rodziców, nauczycieli i młodzieży, których organizatorem jest Fundacja Rozwoju i Wsparcia Psychicznego Arvo.

Kontynuuj czytanie

Warsztaty BHP dla pierwszoklasistów

Dziś w naszej szkole odbyły się wyjątkowe i bardzo wartościowe zajęcia dla uczniów klas pierwszych. Pani Małgorzata Kuras zaprosiła niezwykle ciekawego gościa, pana Jarosława Małysiaka, instruktora BHP, który w przystępny i angażujący sposób przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa.

Kontynuuj czytanie

Udział Pocztu Sztandarowego w Gminnych  obchodach Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

W dniu 3.05.2026r. Poczet Sztandarowy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich w składzie: Jakub Borowski, Gabriela Owczarkowska i Barbara Strzelczyk wraz z opiekunami Panią Iwoną Więcko i Panią Karoliną Kubalka wziął udział w Gminnych  obchodach Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

Kontynuuj czytanie

Pierwszoklasiści na sportowo – zdobywamy sprawność lekkoatlety.

4 maja uczniowie klasy 1a wzięli udział w wyjątkowych zajęciach sportowych, podczas których zdobywali sprawność lekkoatlety. Zajęcia odbyły się na szkolnym boisku – na bieżni oraz skoczni – i były pełne ruchu, radości oraz zdrowej rywalizacji.

Kontynuuj czytanie

Sportowa lekcja z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej

28 kwietnia w naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia pokazowe z piłki nożnej, które poprowadzili przedstawiciele Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej: p. Jakub Suchy, p. Marek Niedomagała, p. Maciej Stasiuk oraz p. Maciej Kuziomko. Spotkanie było doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu oraz poznania ciekawych form treningu sportowego.

Kontynuuj czytanie

Skakanka w akcji – trzecioklasiści pokazali formę! Świetlicowe mistrzostwa w skakaniu na skakance

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie klas trzecich mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w skakaniu na skakance. Wydarzenie przebiegło w radosnej i pełnej energii atmosferze, a dzieci z dużym zaangażowaniem wzięły udział w przygotowanych konkurencjach.

Kontynuuj czytanie

Kolorowe witraże

Uczniowie na zajęciach świetlicowych wykonali kolorowe witraże z papierowych talerzyków i przezroczystej folii. Ta efektowna i prosta zabawa plastyczna, która pięknie rozprasza światło na oknie pozwala na uzyskanie ciekawych efektów malarskich.

Kontynuuj czytanie