,,Jan Paweł II i Kardynał Bolesław Kominek –Ojcowie Narodu- Nauczyciele Patriotyzmu”

DSC_2361

W dniu 16 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich odbył się uroczysty apel pod hasłem ,,Jan Paweł II i Kardynał Bolesław Kominek– Ojcowie Narodu- Nauczyciele Patriotyzmu”. W związku z przypadającą w tym roku 40 rocznicą wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża oraz 115 rocznicą urodzin Kardynała Bolesława Kominka- patrona naszej placówki, przypomnieliśmy postacie tych wielkich Polaków, bez reszty oddanych Bogu i Ojczyźnie. Akademię zorganizowali: pani Karolina Kubalka, pani Iwona Więcko i pan Adam Wilczyński.

 

Podczas uroczystości uczniowie klas VIII zaprezentowali montaż słowno- muzyczny, wraz z prezentacją multimedialną, poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II oraz Kardynałowi Bolesławowi Kominkowi, którzy kroczyli drogą do świętości, stanowiąc nas wzór odwagi, męstwa, mądrości, patriotyzmu i prawdy. Oprawę muzyczną przygotował chór szkolny z Panem Krzysztofem Krzyżańskim, a apel uświetnił występ Zespołu Tańca Ludowego „Haneczka” pod kierunkiem Pani Wicedyrektor Beaty Zielińskiej.

 

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz kościelnych, samorządowych i oświatowych oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej placówki.

Przypomnienie tych wielkich Polaków w roku, w którym świętujemy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości było hołdem złożonym Janowi Pawłowi II Kardynałowi Bolesławowi Kominkowi, którzy na zawsze pozostaną Ojcami naszego Narodu i Nauczycielami Patriotyzmu.

 

                                                                                                                                                                         Organizatorzy

Iwona Więcko

Karolina Kubalka

Adam Wilczyński

zapraszamy do galerii zdjęć