Dzień Języków Obcych i Dzień Paszportu

20181016_120832

27 września uczennica klasy 7c Karolina Moczkodan wzięła udział w koncercie „Wielojęzyczna Europa” zorganizowanym w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Zaśpiewała tam piosenkę niemieckiej wokalistki Neny pt. „99 Luftballons”. Występ naszej uczennicy bardzo się wszystkim spodobał. Karolina otrzymała gromkie brawa i została po koncercie zaproszona przez pracownika Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec do udziału w kolejnej uroczystości.

16 października Urząd Miejski Wrocławia oraz kilkanaście placówek dyplomatycznych, mających swoją siedzibę we Wrocławiu zorganizowało w Centrum Historii Zajezdnia „Dzień Paszportu”. Podczas obchodów tego dnia konsulaty Niemiec, Indii, Słowacji, Łotwy, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Hiszpanii, Włoch, Korei, Luksemburga, Meksyku i Ukrainy prezentowały uczniom z wrocławskich szkół podstawowych swoje kraje i pracę swoich placówek. Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec, podobnie jak inne konsulaty, miał przygotowane stanowisko z typowymi dla tego kraju produktami: mapami, smakołykami i przeróżnymi zadaniami, a także program artystyczny, w którym wystąpiła Karolina Moczkodan, śpiewając piosenkę „99 Luftballons”.

                                                                                               Lucyna Dziubczyńska-Szram

zapraszamy do galerii zdjęć